![Фо 1.jpg Фо 1.jpg](/upload/medialibrary/a24/a24cde5dc65bee6cff16f919e521a595.jpg)
Названу пам'ятку у радянський час обліковували за адресою: с. Миколаївка, в центрі села. 15 квітня 1995 р. було прийнято рішення виконкому Миколаївської сільської ради про перезахоронення останків воїнів на територію кладовища по вул. Литвиненко. Перепоховання здійснили, але інформацію в облікову документацію не внесли. Через це при підготовці переліків пам’яток історії для занесення їх у Державний реєстр нерухомих пам’яток України виникла необхідність уточнити сучасну адресу даного об’єкту.
За результатами виїзду здійснені обміри поховання, фотофіксовано стан надмогильних споруд та проведено опитування свідків перепоховання під підпис і печатку органу місцевого самоврядування. Зокрема, фахівці поспілкувалися з директором Миколаївського ліцею Н.В. Антоненко, начальником відділу культури, релігії та туризму Губиниської селищної ради І.О. Прийменко та керівником народного аматорського духового оркестру «Колос» Н.В. Комлик.
![Фо 2.jpg Фо 2.jpg](/upload/medialibrary/1e6/1e65d9cd26b90ac2dab53c1c2533a44d.jpg)
Під час огляду виявлено новий об’єкт культурної спадщини – братську могилу 5 мирних громадян, які були розстріляні гітлерівцями 8 березня 1943 р. Планується скласти історичну довідку з метою надання могилі статусу щойновиявленого об’єкта культурної спадщини за видом «історія».
![Фо 3.jpg Фо 3.jpg](/upload/medialibrary/6d3/6d3de65743d3425442cc1bd11aecc8e8.jpg)
Також наші фахівці побували на могилах українських військових, які загинули у Російсько-Українській війні в 2022 – 2023 рр. і поховані на цьому ж кладовищі.
![Фо 4.jpg Фо 4.jpg](/upload/medialibrary/84b/84bda93aefd0e67adc28f80d8bf869cc.jpg)
![Фо 6.jpg Фо 6.jpg](/upload/medialibrary/f83/f836cbbcd671921db75c3d276cd5237c.jpg)
![Фо 7.jpg Фо 7.jpg](/upload/medialibrary/0c7/0c75fddff2232971e22c2aebab502872.jpg)
Цікавим і досить пізнавальним виявилось спілкування з місцевими майстрами, які займаються вивченням та популяризацією Миколаївського розпису. На відміну від знаних у світі Петриківських мальовок, яким притаманне зелене, чорне чи біле тло, у Миколаївських – тільки зелене. Таким розписом місцеві жителі прикрашали дерев’яні меблі та посуд, але особливий вигляд він мав на дерев’яних скринях, які, за переказами старожилів, виготовляли з липи.
![Фо 8.jpg Фо 8.jpg](/upload/medialibrary/0d2/0d22a9562ff704581775d00a191058bf.jpg)
![Фо 9.jpg Фо 9.jpg](/upload/medialibrary/2d0/2d0c43be8b0328ea6f89910923021317.jpg)
Переглянути новину на fb