Дніпропетровський обласний центр з охорони історико-культурних цінностей (ДОЦОІКЦ) — установа державної форми власності, є методичним, науково-дослідним і культурно-освітнім закладом у сфері культури.

ДОЦОІКЦ створений розпорядженням голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 08.04.1998 р. № 114-р та належить до сфери управління облдержадміністрації.

Розпорядженням голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 10.03.2015 р. № Р-117/0/3-15 затверджене чинне Положення про Дніпропетровський обласний центр з охорони історико-культурних цінностей.

Метою діяльності ДОЦОІКЦ є виконання фахових завдань, здійснення наукового вивчення, дослідження та популяризації нерухомих об’єктів культурної спадщини.

З 1999 року ДОЦОІКЦ очолює Лідія Миколаївна Голубчик — заслужений працівник культури України, дійсний член Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (УНК ICOMOS), член Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (УТОПІК).